مدیرعامل موسسه جهاد استقلال از احداث ۱۰۰۰ واحد مسکونی برای تأمین مسکن کارکنان وزارت جهاد کشاورزی خبر داد.

آقای دکتر مطلق رییس هیات مدیره و مدیرعامل موسسه جهاد استقلال در جریان بازدید از اراضی خلیج فارس متعلق به شرکت سرمایه گذاری و خدمات صنایع روستایی، عشایری جاهد اعلام کردند: در راستای اجرای سیاست‌های رئیس‌جمهور محترم در تحقق نهضت ملی تأمین مسکن و دستور وزیر جهاد کشاورزی مبنی بر مولدسازی دارایی‌ها، ساخت ۱۰۰۰ واحد مسکونی در دستور کار موسسه جهاد استقلال قرار گرفت.

وی افزود: بنا به پیشنهاد هیئت‌مدیره شرکت سرمایه گذاری و خدمات صنایع روستایی، عشایری جاهدو موافقت هیئت‌مدیره موسسه جهاد استقلال، بیش از ۶ هکتار از اراضی این موسسه واقع در منطقه ۱۸ شهرداری تهران به این طرح اختصاص خواهد یافت. ایشان بابیان این‌که زمین این مجتمع در منطقه کاملاً مسکونی واقع‌شده و از موقعیت مکانی مناسبی برخورداراست که با همکاری کمیسیون ماده ۵ شهرداری تهران، سازمان نوسازی شهر تهران و مساعدت وزارت راه و شهرسازی در تأمین ماشین‌آلات موردنیاز ظرف کمتر از پنج ماه برای ساخت‌وساز آماده خواهد شد.

آقای دکتر مطلق افزودند: عملیات اجرایی ساخت این مجتمع مسکونی نیز بر اساس برنامه در صورت راهبری پروژه در سه نوبت‌کاری، طی ۱۸ ماه به پایان خواهد رسید و تأمین مالی این طرح توسط خود سهامداران تعاونی‌های وزارت جهاد کشاورزی، سازمان‌ها و شرکت‌های تابعه انجام خواهد شد. واحدهای آن در قالب تعاونی در اختیار پرسنل فاقد مسکن این وزارتخانه و شرکت‌های تابعه قرارگرفته و مابقی آن به عموم واگذار خواهد شد.