نشست هم‌اندیشی کشاورزی، تجاری و اقتصادی ایران- قرقیزستان

به گزارش روابط عمومی موسسه جهاد استقلال، هیأتی تجاری – اقتصادی از جمله آقای دکتر عبدالهادی مطلق مدیرعامل و رئیس هیئت مدیره موسسه جهاد استقلال که وزیر جهاد کشاورزی را در سفر به قرقیزستان همراهی می‌کنند، هم‌زمان با نشست وزرای دو کشور؛ برای تبادل نظر پیرامون مسایل بازرگانی، اقتصادی و کشاورزی با تولیدکنندگان، صاحبان صنایع و بازرگانان قرقیزستانی در بیشکک پای گفتگو نشستند.

 رییس اتحادیه صنعتگران و کارآفرینان قرقیزستان در آغاز نشست هم‌اندیشی فعالان کشاورزی، اقتصادی و تجاری ایران – قرقیزستان در سخنانی از آمادگی کشورش برای استقبال از سرمایه‌گذاران و تجار ایرانی خبر داد و خواستار تعامل بیشتر دو طرف در این زمینه شد.

ابرایف با اشاره به توانمندی ایران در زمینه کشاورزی و تجارت، آمادگی فعالان کشورش را برای بهره‌مندی از تجارب کشورمان اعلام کرد.

معاون وزیر امور خارجه قرقیزستان نیز در این نشست، خواستار حضور بیشتر فعالان کشاورزی، صنعتی و اقتصادی ایران در قرقیزستان شد.

گفتنی است؛ معاون آژانس سرمایه‌گذاری قرقیزستان و سفرای دو کشور سخنران این نشست شدند.

بر اساس این گزارش؛ در ادامه فعالان اقتصادی، تجار و بازرگانان ایران و قرقیزستان در کارگروه‌های تخصصی و معرفی فعالیت‌‌ها و تولیدات با یکدیگر وارد مذاکره شدند.